strona główna wydarzenia Andrzejki w przedszkolu
Andrzejki w przedszkolu Drukuj Email
czwartek, 01 grudnia 2016 11:40

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się środę 30 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Przedszkolaki duże , małe  mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli, rzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Kiedyś wróżbę ustawiania butów do drzwi stosowały niezamężne panny, chcąc dowiedzieć się, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż. W czasie zabawy buty ustawiały wszystkie dzieci, świetnie się przy tym bawiąc. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.

Fotorelacja z Andrzejek w galerii .

Poprawiony: czwartek, 01 grudnia 2016 11:43