strona główna wycieczki Wycieczka do Teatru Arlekin w Łodzi
Wycieczka do Teatru Arlekin w Łodzi Drukuj Email
środa, 07 grudnia 2016 19:41

7 grudnia dzieci z przedszkola w Rogowie udały się na wycieczkę do Teatru Arlekin w Łodzi. Przedszkolaki obejrzały bajkę „Przygody misia Rymcimcim”. Główny bohater mimo poważnie brzmiącego imienia – Tymoteusz był małym misiem , który mieszkał w lesie z tatą. Podczas spaceru po jajka do sklepu Kury  spotkał małego pieska, którego postanowił przygarnąć . Tata miś nie był z tego zadowolony , jednak dalsze przygody pokazały ,że piesek był wiernym przyjacielem . Obronił rodzinę misia przed kradzieżą ubrań , której dokonał chytry Lis . Podczas grzybobrania Tymoteusz natomiast uratował małego zajączka , na którego polował Lis. Ta barwna opowieść w łagodny i zabawny sposób  poruszyła sprawy dotyczące : tolerancji, odpowiedzialności , relacji dzieci z rodzicami i zaufania. Bajka wszystkim bardzo się podobała. Wyjazd został sfinansowany z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych , działającej w Urzędzie Gminy w Rogowie. Wycieczka do Teatru była podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego w listopadzie  w naszym przedszkolu „ Listopad miesiącem świadomości prozdrowotnej” .

Poprawiony: środa, 07 grudnia 2016 20:41