strona główna regulaminy UWAGA RODZICE 6 LATKÓW - zmiana w opłatach za przedszkole
UWAGA RODZICE 6 LATKÓW - zmiana w opłatach za przedszkole Drukuj Email
poniedziałek, 16 stycznia 2017 13:09

Drodzy Rodzice

Od 1 stycznia 2017 roku zniesiona zostaje  opłata za pobyt 6-letniego dziecka w publicznej placówce wychowania przedszkolnego - wynika to z nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

Ma to związek z objęciem od 1 stycznia subwencją oświatową sześciolatków chodzących do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych lub korzystających z innych form wychowania przedszkolnego.

Zniesiona możliwość pobierania opłat za pobyt sześciolatka w przedszkolu oznacza, że rodzice będą wnosić opłaty jedynie za korzystanie przez dziecko z wyżywienia w placówce.

Uchwała Nr 138/XIX/2016 Rady Gminy w Rogowie z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego poza czasem przeznaczonym na bezpłatne nauczanie , wychowanie i opiekę dzieci do lat 5 w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Rogów .

Poprawiony: poniedziałek, 16 stycznia 2017 13:41

gościmy