strona główna szkolenia nauczycieli Szkolenie nauczycieli - Z komputerem za Pan Brat
Szkolenie nauczycieli - Z komputerem za Pan Brat Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor
sobota, 22 kwietnia 2017 08:39

W przedszkolu w ramach  WDN  odbyło się  szkolenie :   „Z komputerem za pan brat” – rozwijanie i doskonalenie umiejętności  i wiadomości z zakresu kompetencji informatycznych dzieci . Prowadząca  p. Gradowska przygotowała prezentację multimedialną w której przedstawione zostały sposoby prowadzenia zajęć z wykorzystaniem Internetu.

W drugiej części spotkania koleżanka D.Hermann przedstawiła referat na temat „ Wprowadzanie dziecka w świat wartości” . Pani Hermann zwróciła szczególną uwagę na rolę przedszkola w rozwoju społecznym dziecka. Te zagadnienia zawarte są w następujących obszarach podstawy programowej wychowania przedszkolnego:

Poznawanie i rozumienie siebie i świata

Nabywanie umiejętności przez działanie

Odnajdywanie swojego miejsca w grupie rówieśniczej

Prowadząca podkreśliła , że rola wychowania przedszkolnego w procesie kształtowania postaw społeczno -moralnych dziecka jest zarówno w teorii , jak i w praktyce integralnie związana całokształtem działalności wychowawczej .Na koniec szkolenia p. Zarębska zapoznała wszystkich zgromadzonych ze scenariuszem zajęć przeprowadzonym w grupie V „ Chociaż różnimy się od siebie , jesteśmy sobie potrzebni” traktujących o w/w wartościach .

Poprawiony: sobota, 22 kwietnia 2017 08:56