strona główna wydarzenia 11 Listopad Święto Niepodległości
11 Listopad Święto Niepodległości Drukuj Email
czwartek, 07 listopada 2019 11:00

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. W tym roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z najstarszych grup zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Na naszą uroczystość przybył także Ułan , w tej roli p. Cezary Sitkiewicz , który opowiedział przedszkolakom o historycznych momentach odzyskania Niepodległości . P. Czarek zaprezentował strój Ułana i opowiedział o półkach ułańskich , w których służyli nasi pradziadkowie i dziadkowie .To była żywa lekcja historii.

Poprawiony: czwartek, 07 listopada 2019 13:52