strona główna wydarzenia "Pogoda"- zajęcia na piątek dla 5,6latków
"Pogoda"- zajęcia na piątek dla 5,6latków Drukuj Email
piątek, 27 marca 2020 09:02

Dzień dobry! Rozpoczynamy kolejne zajęcia w piątkowy poranek :)

Zadanie nr. 1 Posłuchaj i odpowiedz na pytania. "Marcowe ubrania" -rozmowa z dziećmi na podstawie wiersza.

Chory kotek

Wyszedł kotek na deszczyk,
Dostał kaszlu i dreszczy.
Boli głowa i oczy,
Nogi w błocie przemoczył.
Kładzie mama koteczka
Do ciepłego łóżeczka.
Bierze syna za rączkę:
,,Oj, masz, kotku, gorączkę."
Przyszedł tatuś wieczorem
Z siwym panem doktorem.
,,Ratuj, panie doktorze,
Bo synkowi wciąż gorzej!"
Doktor synka opukał,
Okularów poszukał
I powiada: ,,Dam ziółka,
Będzie zdrowy jak pszczółka.
Dam i proszki na dreszcze,
Niech przeleży dzień jeszcze,
Ale lepsze niż proszki
Są na dreszcze kaloszki."

• W jaką pogodę wyszedł kotek na dwór?
  • Co bolało kotka?
  • Kogo przyprowadził tata?
  • Co przepisał doktor dla kotka?
  • Jak Twoim zdaniem kotek powinien się ubrać wychodząc w taką pogodę na dwór?
  1. Zadanie nr.2 „Zakładam mój sweter”- zabawa kształtująca umiejętność zapinania i rozpinania guzików. Dajemy dziecku sweter zapinany na guziki i prosimy, by samodzielnie rozpięło i zapięło guziki. Prosimy o kilkukrotne powtórzenie zadania.
  2. Zadanie nr.3 "Zaszyfrowane wyrazy". Odszyfruj zakodowane wyrazy. Każdy obrazek przedstawia inną literę, rozszyfruj je a dowiesz się co jest napisane. Postaraj się samodzielnie odczytać. Jeśli masz ochotę razem z rodzicami, stwórz swoje zaszyfrowane wyrazy. :)
  3. A teraz się troszkę poruszamy. jest to jedna z naszych ulubionych zabaw ruchowych w przedszkolu, która świetnie rozładowuje nagromadzoną energię. Poniżej wstawiam do niej link na youtube.
  4. https://www.youtube.com/watch?v=S5TFdKc6TB4
  5. Zabawa matematyczna "Liczymy guziki na bluzce". Do tego zadania będą potrzebne nam guziki , kostka do gry oraz ulubiona bluzka naszej pociechy. Jest to zabawa matematyczna kształtująca umiejętność dodawania i odejmowania - także zrobimy sobie małą powtórkę naszej wiedzy. :) Do zabawy może dołączyć rodzeństwo. Dziecko rzuca kostką do gry, następnie liczy oczka na kostce i układa lub zabiera guziki z bluzki. Doskonalenie logicznego myślenia w trakcie ustalania i szukania możliwych rozwiązań (czy możemy zabrać lub dołożyć guziki). Kształtowanie umiejętności liczenia w zakresie sześciu elementów. Powodzenia !