strona główna wydarzenia Wiosenne domowe porządki - 3-4 latki
Wiosenne domowe porządki - 3-4 latki Drukuj Email
piątek, 03 kwietnia 2020 08:59

Drodzy Rodzice! Mamy czas przedświąteczny. Prawdopodobnie wielu z nas rozpoczęło przygotowania do świąt właśnie robiąc wiosenne porządki. Sa i tacy, którzy dopiero planują takie porządki poczynić. Stąd moja propozycja dzisiejszego tematu. W jakim wieku angażować dziecko w pomaganie nam, jakiej pomocy możemy wymagać od dziecka?

DOMOWE OBOWIĄZKI DZIECI

Angażujemy dzieci w domowe obowiązki od najmłodszych lat. Nauczą się pomagać, poczują się potrzebne i odpowiedzialne. Domowe prace to najlepsza "zabawa w dorosłych"!

2-3 lata

- pomoc w ścieleniu łóżeczka

- sprzątanie zabawek

- odkładanie brudnych rzeczy do pralki

- odnoszenie swoich naczyń po posiłku

4 lata

- sprzątanie ze stołu

-pomoc w ładowaniu naczyń do zmywarki

- wyciąganie prania z pralki

-pomoc w sprzątaniu swojego pokoju

- odkładanie ubrań do szafki

Drogie Dzieci! Pomagacie swoim rodzicom? Myślę, że "tak" :-). Zróbmy więc te porządki śpiewająco!

"Piosenka o sprzątaniu" na rozgrzewkę!  Na dobry nastrój i chęci do pracy!!

W trakcie śpiewania piosenki poruszajcie się, wykonujcie czynności porządkowe, naśladujcie: odkurzanie, zamiatanie, mycie podłogi, mycie okien, zmywanie naczyń itd. Dobrej zabawy!

Refren: Mama i tata, to nie są roboty!

Zawijaj rękawy, bierz się do roboty!

I. Samo się nie zrobi, pranie, odkurzanie i mycie podłogi i kurzu ścieranie.

Same się ubrania nie poukładają, same talerze się nie pozmywają.

II. Twoje łóżko nie chce samo się pościelić, a chwasty w ogródku same się wypielić.

III. Skoro wszyscy razem w domu tym mieszkają, wszyscy niech tak samo o porządek dbają.

IV. Samo się nie zrobi, pranie, odkurzanie i mycie podłogi, i kurzu ścieranie.

Link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=imoS6Wkr04w

DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH

Obejrzyj i wysłuchaj uważnie film edukacyjny, który przeniesie Cię w świat matematyki i umiejętności liczenia -

A teraz wykonaj matematyczne karty pracy.

Karta pracy nr 1 - odetnij dolny pasek (znajdujący się pod dłonią), a następnie wytnij kółeczka z cyferkami. Teraz wklej cyferki kolejno od 1-5 w odpowiednim miejscu (nad każdym palcem).

Karta pracy nr 2 - Pokoloruj taką cyferkę, które mówi o liczbie elementów (zwierzątek) w każdym polu.

Poprawiony: piątek, 03 kwietnia 2020 11:32