strona główna wydarzenia Kurczaczki wielkanocne- zajęcia dla dzieci 5, 6 letnich na środę
Kurczaczki wielkanocne- zajęcia dla dzieci 5, 6 letnich na środę Drukuj Email
środa, 08 kwietnia 2020 09:32

Dzień dobry kochane dzieci , i wspaniali rodzice. :)

Zgodnie z harmonogramem Wielkanocnego tygodnia , dziś porozmawiamy sobie o symbolice kurczaczka i wykonamy kilka bardzo fajnych ćwiczeń.

Do dzieła, zapraszam was na dzisiejsze zajęcia ! :)

Zadanie nr. 1 Przygotowujemy wielkanocne emblematy - zajączki, kurczaczki, baranek, itp. Włączamy dowolną muzykę. Zadaniem dzieci jest poruszać się w rytm muzyki i wydawać dźwięki zgodnie z tym, co mają na obrazku. Wyjaśniamy również, iż każdy obrazek ma przypisany ruch i gdy wypowiemy np. "zajączki", wtedy zajączki robią to co jest im przypisane (zajączki kicają, baranki się kłaniają, kurczaczki machają, a pisanki się obracają). Po zabawie prosimy dzieci o krótkie wyjaśnienie, z czym związane są te obrazki.

Zadanie nr. 2 A teraz przejdziemy do omówienia symbolu kurczaczka wielkanocnego. Kurczaczek Stanowi symbol odradzającego się życia. Jego żółty kolor oznacza radość i kojarzy się ze słońcem, wiecznością oraz odrodzeniem.

Zadanie nr. 3 Teraz uruchomimy trochę nasze głowy do pracy. Rozwiążemy sobie kilka zagadek słownych :) Zanim przystąpimy do ich odczytywania , prosimy dzieci, by te zanim odpowiedziały , wysłuchały jej do końca.

* Budzi się przed świtem w przytulnym kurniku
Potem budzi innych swoim kukuryku ! (kogut)

* Chodzi po podwórku, o ziarenka prosi
Siaduje na grzędzie , pyszne jajka znosi (kura)

* Malutka, żółta kuleczka, co właśnie wyszła z jajeczka.
I pod kury skrzydełkami, posila się ziarenkami. (kurczątko)

Zadanie nr. 4 Zapraszam do wspólnej zabawy muzyczno-ruchowej z pokazywaniem pt. "Maskotki". Poniżej wstaw wam link do zabawy .

Zadanie nr.5 Poniżej wstawiam dwie karty pracy , podzielone na wiek dzieci. Pierwsza karta pracy przeznaczona jest dla dzieci 5-lrtnich. Polecenie do niej brzmi następująco :

* Przegłoskuj wyrazy, narysuj pod obrazkiem tyle kresek, ile głosek ma wyraz.

Druga karta pracy przeznaczona jest dla dzieci 6-letnich. "Doprowadź zajączka do mety. Zauważ, że pogubiły nam się cyfry. Dopisz je po kolei.

Zadanie nr.6 "Wielkanocny kurczaczek"- zabawa wg. kinezjologii edukacyjnej D. Dziamskiej.

* dziecko umieszcza punkt na kartce, w lewym dolnym rogu kartki- brązowa kredka pastelowa

* rysują łuki od kropki w rytm muzyki

*zaznaczają na każdej gałązce po trzy kropki

*Od kropek rysują po trzy kreski żółtą kredką- przy szybkiej muzyce (forsycje)

*składają żółte kółka i konstruują kurczaczka metodą origami płaskie- naklejając na dole przy krzaczku forsycji

Zadanie nr. 7 Zabawa muzyczno ruchowa "Kaczuszki. Poniżej wstawiam link do wspólnej zabawy.

Zadanie nr. 8 A na koniec wykonamy sobie kurczaczka wielkanocnego. Poniżej wstawiam instrukcję wykonania oraz szablon. Powodzenia!