strona główna wydarzenia Andrzejki w przedszkolu
Andrzejki w przedszkolu Drukuj Email
wtorek, 01 grudnia 2020 11:24

30 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.  Nasze przedszkolaki były bardzo ciekawe co ich czeka w niedalekiej przyszłości dlatego chętnie wzięły udział w różnych  zabawach i wróżbach . Nie zabrakło ustawiania butów , przekłuwania serduszek z imionami , karteczek z zawodami . Na zakończenie dzieci pod opieką nauczycielek przelewały wosk przez dziurkę od klucza , a następnie odczytywały co z wosku powstało . Wszyscy wspaniale się bawili i obecnie czekają na spełnienie dobrych wróżb.

„ Hokus pokus , czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary „

Poprawiony: wtorek, 01 grudnia 2020 11:39