Jasełka Drukuj Email
środa, 16 grudnia 2020 12:32

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa . W tym roku niestety jasełka odbyły się bez najważniejszej publiczności tzn rodziców  . Wspólnie z nami te uroczystą chwilę rodzice mogą przeżywać online  na naszej stronie FB.

Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, dźwięki kolęd . Dzieci  na dłuższą chwilę wcieliły się w rolę Najświętszej Rodziny , anioły, górali, góralki, owieczki i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role . Na koniec pani dyrektor I.Felczak podziękowała za występ i złożyła wszystkim życzenia świąteczne . Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje międzyludzkie.

Tego dnia po występach każda grupa wzięła udział w świątecznym –wigilijnym obiedzie . Przed posiłkiem zgodnie z tradycją dzieci podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia ( oczywiście przestrzegając reżim sanitarny) .Uwiecznieniem tego pięknego dnia było rozpakowanie prezentów , które czekały na dzieci pod choinką. Tym razem niespodzianki przygotowali rodzice z każdej grup.

Okres świąteczny jest bardzo magiczny , dlatego my nadal będziemy świętować i już jutro tj. w czwartek  oczekujemy tajemniczego gościa w czerwonej czapce , który obiecał odwiedzić wszystkie dzieci i dostarczyć następne prezenty .

Poprawiony: środa, 16 grudnia 2020 12:52