strona główna wydarzenia Święto Konstytucji 3 maja
Święto Konstytucji 3 maja Drukuj Email
czwartek, 06 maja 2021 12:01

W naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja . Z tej okazji uczestniczyliśmy w w uroczystej akademii przygotowanej przez starszaki. Głównym celem uroczystości było upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych „ Małych Patriotów.” W tak ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach. Upamiętniając rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wszyscy uczestnicy poetycko-patriotycznej akademii z wielką powagą zaśpiewali Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.” Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.