strona główna wycieczki Wycieczka do Straży Pożarnej w Rogowie
Wycieczka do Straży Pożarnej w Rogowie Drukuj Email
wtorek, 11 maja 2021 12:51

Pędzi wielki wóz strażacki i syreny alarmują
By do ognia się nie zbliżać – wszystkich ludzi informują.
Taki strażak to bohater – chociaż dym go szczypie w oczy
Ryzykuje życie stale, z ogniem walkę musi stoczyć.

Nie jeden młody człowiek marzy o tym, by zostać strażakiem, aby więc przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka 10 maja 2021 r. dzieci wszystkich grup wiekowych Gminnego Przedszkola w Rogowie wybrały się na wycieczką do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie.

Wycieczka wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Przed remizą strażacką czekali na przedszkolaków ubrani w stroje strażackie dowódca Pan Piotr Szczodrowski oraz druhowie strażacy.
W trakcie spotkania panowie strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedziały się również, iż dziś w dobie pandemii strażacy pomagają dostarczyć osoby starsze na szczepienie bądź wykonują pracę należącą do pogotowia ratunkowego.

Ponadto przedszkolaki utrwaliły numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112. Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmu i odzieży ochronnej używanej w akcjach ratowniczo-gaśniczych, dzieci zakładały kołnierz ochronny oraz mogły położyć się na noszach. Ponadto oglądały najnowszy wóz strażacki, poznały wyposażenie i sprzęt służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Z wielkim zainteresowaniem oglądały nożyce pneumatyczne i węże strażackie. Dużą atrakcją była możliwość trzymania przez dzieci węża, z którego wydobywała się woda.

W podziękowaniu za spotkanie Pani Monika Piechnik złożyła na ręce dowódcy Pana Piotra Szczodrowskiego dyplom z podziękowaniami

Jednak jeszcze raz pragniemy serdeczne podziękować strażakom z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie za umożliwienie naszym dzieciom poznanie zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

Ponadto życzymy wszystkim strażakom, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Poprawiony: wtorek, 11 maja 2021 13:08