strona główna wydarzenia Picie z butelki a rozwój mowy.
Picie z butelki a rozwój mowy. Drukuj Email
wtorek, 02 listopada 2021 19:04

Drodzy rodzice,

W miesiącu wrześniu przeprowadzałam badania przesiewowe we wszystkich grupach w przedszkolu. Zakwalifikowane dzieci uczestniczą już w regularnych spotkaniach ze mną w gabinecie logopedy. Większość ma już swoje zeszyty do pracy indywidualnej. Zachęcam do codziennych ćwiczeń z dzieckiem w domu. Do przynoszenia zeszytu w określonym dniu. Jest to wpisane na pierwszej stronie zeszytu dziecka. Tylko w tedy uda się poprawić lub rozwinąć mowę waszych dzieci. Niestety z powodu ograniczonego czasu moich zajęć logopedycznych tj. 5 godzin na wszystkie dzieci. Nie mam możliwości zajęcia się wszystkimi. Wiek przedszkolny to bardzo intensywny rozwój dziecka we wszystkich aspektach. Również dotyczy to rozwoju mowy. Wytypowane dzieci, w mojej ocenie wymagają więcej ćwiczeń indywidualnych. Niektóre dzieci piją jeszcze z butelek mleko, kaszki, kakao rano lub wieczorem. Widać to u dzieci, język jest z przodu wychodzi z buzi. Jest to nienormatywne, buzia otwarta. Takie dziecko kwalifikowane jest do zajęć specjalistycznych. Nie osiągniemy poprawy w mowie, jeśli 3 a nawet 4 - latek używa smoczka, pije przez niego. . SMOCZKI, BUTELKI maksymalnie do 12 miesiąca życia!!!!! Dołączam zdjęcie próchnicy butelkowej. Skutkiem picia z butelki, lub ssania smoczka po 12miesiscu życia może być : Próchnica Wady zgryzu Wadliwa wymowa Zmiany anatomii twarzy Ssanie kciuka Obgryzanie skórek Gryzienie długopisów i kredek Ssanie rękawów od bluzek Trzymanie w buzi łańcuszków, koniuszków włosów. Pracuję już 19 lat , z praktyki wiem jak trudno zwalczyć u dziecka seplenienie, ile pracy i czasu musi poświęcić dziecko , rodzic i logopeda , ortodonta by poprawić mowę i wygląd. Jeśli nie wiecie jak pomóc dziecku z ostatecznym i szybkim pozbyciem się smoczka , czy karmienia wieczornego zapraszam. Napiszcie do mnie messengerem, lub odwiedźcie w gabinecie logopedy na terenie przedszkola.

Konsultacje środy 8.00-8.30

Magdalena Kryźba logopeda