strona główna wydarzenia Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia Drukuj Email
czwartek, 25 listopada 2021 12:02

„ Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

25 listopada przedszkole zostało opanowane przez Misie. Były wszędzie , w szatni , w salach , na korytarzu , nawet w kuchni . Nic dziwnego  bo właśnie dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Misia . Każdy przyniósł do przedszkola swojego pluszaka . Były małe , duże , bure , kolorowe , milutkie , z kokardką a nawet w kubraczkach . Miś to jedna z najpopularniejszych maskotek - zabawek  , która kojarzona jest z beztroskim czasem dzieciństwa.  Pomaga  pokonać strach, lęk przed nowymi wyzwaniami .Pomaga nawiązać nowe kontakty interpersonalne. Jest wspaniałym kompanem do zabawy , podróży. Jest przyjacielem któremu można powierzyć największe tajemnice. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija , dlatego wspólnie uczciliśmy jego święto. Przedszkolaki zostały zaproszone do  zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Wzięły udział w konkursach m.in.: układanie puzzli, rozpoznawanie imion bajkowych misiów , wylizywanie  talerzyka z miodem . Każda grupa zaprezentowała także swoją  pracę plastyczną – postać misia , która wykonana była różnorodną techniką plastyczną .  Na zakończenie dzieci obejrzały najsłynniejszą bajkę , którą pamiętają jeszcze ich rodzice i dziadkowie - Misia Uszatka  .

Poprawiony: czwartek, 25 listopada 2021 13:12