strona główna wydarzenia PRÓBNY ALARM W PRZEDSZKOLU
PRÓBNY ALARM W PRZEDSZKOLU Drukuj Email
wtorek, 26 września 2023 19:47

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu, w dniu 22.09.2023 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacyjne pracowników i dzieci z budynku przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie z zasadami bezpiecznej ewakuacji - szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki i personel obecny w budynku przedszkola. Na umówiony sygnał dźwiękowy i głosowy, zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi i udali się do punktu zbiórki. Na miejscu sprawdzone zostały listy obecności. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.