strona główna szkolenia nauczycieli Szkolenie w ramach innowacji pedagogicznej
Szkolenie w ramach innowacji pedagogicznej Drukuj Email
Wpisany przez Pani Monika
poniedziałek, 06 listopada 2023 23:35

Monika Piechnik i Paulina Dziuda - Kawczyńska zaprosiły koleżanki nauczycielki na pierwsze szkolenie w ramach WDN. Temat szkolenia dotyczył innowacji pedagogicznej, która została wprowadzona do realizacji w październiku tego roku i dotyczy motoryki małej u dzieci, a mianowicie temat brzmi następująco " Sprawne rączki mam - czyli rozwijanie sprawności motorycznych u dzieci w grupach przedszkolnych oraz u dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Nauczycielki omówiły główny cel oraz cele szczegółowe innowacji. Przedstawiły sposób jej realizacji. Omówiły formy, metody pracy oraz środki dydaktyczne, które można wykorzystać w trakcie prowadzenia zajęć.

Zarówno Pani Monika, jak i Pani Paulina pokrótce omówiły przykładowe ćwiczenia, które można wplatać w tok zajęć z dziećmi w celu usprawnienia motoryki małej.

Szkolenie było podzielone na dwie części - teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczną nauczycielki poprowadziły w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną. Natomiast część warsztatowa polegała na pokazaniu ćwiczeń usprawniających pracę rąk, nadgarstka, palcy, rozluźniających napięcie mięśni ramienia i przedramienia, ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę ciała dziecka.  pPowadzące odpowiedziały na wiele pytań ze strony koleżanek, dzięki którym wyjaśniły wszelkie wątpliwości.

Szkolenie z pewnością wpłynie na poszerzenie warsztatu pracy nauczycielek i ułatwi realizację innowacji.