strona główna szkolenia nauczycieli „Teatrzyk Kamishibai- skrzynka pełna niespodzianek”. Szkolenie dla nauczycieli
„Teatrzyk Kamishibai- skrzynka pełna niespodzianek”. Szkolenie dla nauczycieli Drukuj Email
Wpisany przez Czajkowska
środa, 31 stycznia 2024 13:50

19 grudnia 2023 r. nauczycielki uczestniczyły w szkoleniu koleżeńskim na temat : „Teatrzyk Kamishibai- skrzynka pełna niespodzianek”. Szkolenie poprowadziły: Patrycja Czajkowska, Anna Jabłońska oraz Iwona Balcerak.

Nauczycielki na początku omówiły historię teatru Kamishibai.  Uczestniczki szkolenia dowiedziały się, że jest to to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca  plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai) – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Prowadzące zwróciły uwagę, że dzięki takiemu rozwiązaniu Teatrzyk kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. Po części teoretycznej uczestniczki mogły wysłuchać bajki przedstawionej za pomocą teatru Kamishibai. Pani Anna Jabłońska przedstawiła bajkę pt.,, Zimowe zabawy”, która uczy zasad bezpiecznej zabawy zimą.

Otwórz zdjęcieOtwórz zdjęcieOtwórz zdjęcie

Poprawiony: środa, 31 stycznia 2024 14:03