strona główna wydarzenia Obrazki dla Julka - nasi mali zwycięzcy
Obrazki dla Julka - nasi mali zwycięzcy Drukuj Email
poniedziałek, 10 czerwca 2013 19:23

Miło nam poinformować ,że został rozstrzygnięty konkurs literacko-plastyczny " Obrazki dla Julka" .

Protokół z posiedzenia jury konkursu literacko - plastycznego „Obrazki dla Julka”

Konkurs „Obrazki dla Julka” przygotowany był w ramach kampanii społecznej „Łódzkie Czyta 2013”. Organizatorem konkursu była Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym.

Myślą przewodnią konkursu było inspirowanie do aktywności twórczej oraz popularyzacja twórczości Juliana Tuwima.

W konkursie wzięło udział 153 dzieci z Łodzi i województwa łódzkiego.

Jury w składzie:

Przewodnicząca: Barbara Czajka – dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

Zofia Worpus – Budziejewska – artysta plastyk

Ewa Nowak – Wawrzyniak – kierownik Działu Informacji Naukowej WBP w Łodzi

Ewa Baranowska – przedstawiciel organizatora kampanii „Łódzkie Czyta”

na posiedzeniach w dniach 4 – 6 czerwca 2013 roku przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii do lat 5 i kategorii 6-7 lat.

w kategorii do 5 lat:

Nagrodę I Mai Kapuścińskiej z Przedszkola nr 2 im. Marii Kownackiej w Tomaszowie Mazowieckim za pracę „ Słoń Trąbalski”.

Nagrodę II ex equo :

- Sarze Sobiejewskiej z Gminnego Przedszkola w Szadku za pracę „Lokomotywa”,

- Gabrieli Lisieckiej z Gminnego Przedszkola w Szadku za pracę „Dżońcio”.

Nagrodę III ex quo :

- Jagodzie Gradowskiej z Gminnego Przedszkola w Rogowie – Józefów za pracę „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”,

- Oli Skorupińskiej z Łodzi za pracę „Ptasie radio”.

Nagrodę specjalną Irenie Grzelak z Łodzi za pracę „Spóźniony słowik”.

Wyróżnienie dla Basi Pietrzak z Gminnego Przedszkola w Szadku za pracę „ Dyzio marzyciel”.

Wyróżnienie dla Karoliny Kwapisz z Przedszkola nr 20 w Tomaszowie Mazowieckim za pracę „Okulary”.

Wyróżnienie dla Niny Myszkowskiej z Przedszkola Miejskiego nr 137 – Integracyjnego w Łodzi za pracę „Rzepka”.

Wyróżnienie dla Laury Pietranek z Przedszkola Miejskiego nr 137 – Integracyjnego w Łodzi za pracę „Warzywa”.

Wyróżnienie dla Niny Andrzejczak z Przedszkola Miejskiego nr 110 w Łodzi za pracę „Bambo”.

Wyróżnienie dla Igora Adamka z Przedszkola Miejskiego nr 110 w Łodzi za pracę „Lokomotywa”.

Wyróżnienie dla Zofii Lewandowskiej z Przedszkola Miejskiego nr 137 – Integracyjnego w Łodzi za pracę „Dyzio marzyciel”.

Wyróżnienie dla Patrycji Cupryjak z Przedszkola nr 2 w Opocznie za pracę „Lokomotywa”.

Wyróżnienie dla Doroty Kacprzyk z Przedszkola Miejskiego nr 110 w Łodzi za pracę „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”.

Wyróżnienie dla Natalii Borowskiej z Łodzi za pracę do wybranych wierszy Juliana Tuwima.

w kategorii 6 – 7 lat:

Nagrodę I Michałowi Nowakowi z Gminnego Przedszkola w Rogowie – Józefów za pracę „ Ptasie Radio”.

Nagrodę II ex equo:

- Amelii Kokoszce z Piotrkowa Trybunalskiego za pracę „O Grzesiu kłamczuchu

i jego cioci”,

- Oliwi Matysiak z Przedszkola Nr 20 w Tomaszowie Mazowieckim za pracę „Bambo”.

Nagrodę III ex equo:

- Natalii Marciniak z Przedszkola Miejskiego nr 137 – Integracyjnego w Łodzi za pracę „Cuda i dziwy”,

- autorom pracy zbiorowej pt. „Rzepka” : Hannie Staniec, Roksanie Marcinkowskiej, Natalii Dembowskiej zPrzedszkola nr 2 im. Marii Kownackiej w Tomaszowie Mazowieckim.

Wyróżnienie dla Mai Olczak z Ruśca za pracę „Rzepka”.

Wyróżnienie dla Franciszka Krysiaka z Łodzi za pracę „Trudny rachunek”.

Wyróżnienie dla Zuzi Gudaj z Osin za pracę „Kotek”.

Wyróżnienie dla Mateusza Kurowskiego ze Stróży za pracę „Warzywa”.

Wyróżnienie dla Nikoli Jankowskiej z przedszkola przy Szkole Podstawowej Kołacin filia w Cyrusowej Woli za pracę „Okulary”.

Wyróżnienie dla Laury Piórkowskiej z przedszkola przy Szkole Podstawowej Kołacin filia w Cyrusowej Woli za pracę „W aeroplanie”.

Wyróżnienie dla autorów pracy zbiorowej pt. „Kotek”: Leny Wojcieszek, Darii Koćmierowskiej, Weroniki Koćmierowskiej z Publicznego Przedszkola w Ruścu.

Wyróżnienie dla Marii Kłąb z Gminnego Przedszkola w Rogowie – Józefów za pracę „Zosia Samosia”.

Wyróżnienie dla Sylwii Kowalskiej z Gminnego Przedszkola w Rogowie – Józefów za pracę „ Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima”.

Wyróżnienie dla Ante Zekana z Przedszkola Miejskiego nr 137 – Integracyjnego w Łodzi za pracę „Pstryk”.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, gratulujemy i życzymy sukcesów literackich.

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2013 19:30